Sveiki mieli lankytojai, šiame dienoraštyje rasite pačių naujausių filmų aprašymus, kurie šiuo metu rodomi kino teatruose!!! :)))

2012 m. vasario 28 d., antradienis

Oskarai!

Kas dar negirdėjo ar nespėjo pasiskaityti apie Oskarų teikimo ceremonija, tai štai jums puikus straipsnis apie šį įvykį ir žinoma nugalėtojų sąrašas :) 
Vasario 26 dienos vakarą „Kodak“ kino teatre Los Andžele  buvo įteiktos JAV Kino akademijos apdovanojimai - „Oskarai“. Ceremoniją šiemet vesti buvo patikėta komikui ir aktoriui Billy Crystalui. Jis ne kartą šauniai tai darė anksčiau. Ceremonijos organizatoriai dažnai keičia vedimo stilių. Pernai “Oskarų” ceremoniją vedė gražūs ir seksualūs Holivudo aktoriai: Anne Hathaway („Ir velnias dėvi Prada“) ir James Franco („127 valandos“). Ši jauna pora atnešė konservatyviai šventei naujo dvelksmo, bet pernelyg jaudinosi ir vargiai pasiteisino. 

Šiemet naujų vėjų “Oskarų” ceremonijai turėjo atnešti naujas renginio prodiuseris-režisierius Brattas Ratneris. Deja, jį pašalino dėl jo homofobiškų pasisakymų apie seksualines mažumas. Drauge su juo pasišalino ir juodaodis komikas Eddie Murphy, kuris turėjo vesti šių metų ceremoniją. Toks solidarumas suprantamas, nes būtent Brettas Ratneris, kvietęs Eddie Murphy į savo filmą “Dangoraižio apiplėšimas”, pasiūlė juodaodį komiką kino akademijos šventei. Dabar sunku įsivaizduoti, kaip šventę būtų organizavęs Brattas ir Eddie. 

Paskutiniu momentu ceremoniją nuspręsta patikėti visada žinančiam kaip kalbėti patyrusiam aktoriui ir komikui Billy Crystalui. Jau devintą kartą Billy Crystalui teko vesti “Oskarų” teikimo ceremoniją. 


Šiemet pasijautė nedidelis krizės akcentas. Garsusis “Kodak” kino teatras šiemet dėl finansinio kompanijos kracho buvo pervadintas į “Hollywood and Highland Center”. Pavadinimas pasikeitė, bet veiksmo vieta liko ta pati. 

Nauja - tai gerai pamiršta sena. Ypač gerai, kai tas sena yra patikrinta ir pamilta. Šiemet nostalgija istorijos patikrintoms vertybėms jautėsi visame kame. Šventės stilius vėl buvo konservatyvus. O visose nominacijose dominavo nebylų juodai baltą kiną stilizavęs Michelio Hazanavicaus “Artistas”. 

Šiemet daugiau žinoma apie “Oskarų” užkulisius. Jau geriau žinoma, kas yra tie kino akademikai, kurie renka geriausius. Daugumai iš jų daugiau, negu 60 metų. Tačiau jų balsavimas organizuotas gana tobulai ir todėl “Oskaro“ premija yra vertinama pelnytai garbingiau, negu, tarkim, „Auksiniai gaubliai“. Juose balsuoja užsienio korespondentai. „Oskarų“ apdovanojimuose - dauguma kinui nusipelnusių įvairių specialybių profesionalų. Akademikai. 

O štai jums 2012 metais „Oskarais“ apdovanoti: 

Geriausias filmas – „Artistas“ (rež. Michel Hazanavicius). 
Statulėlę pagal visas tradicijas atsiėmė filmo prodiuseris Thomas Langmann. “Artisto” sėkmė buvo lengvai prognozuota ir ji nieko naujo nepasakė, o tik pakartojo “Auksinių Gaublių” ir kitų apdovanojimų nuomonę. Beje, šis kuklus filmas puikiai atsipirko ir dabar uždirbs dar daugiau pinigų bei šlovės jo kūrėjams. 
Iš viso geriausio filmo nominacijoje buvo nominuoti 9 labai skirtingi filmai. Visus juos verta pamatyti. Tai skirtingų stilių, biudžetų ir skonių kinas. Todėl geriausio filmo nominacija šiemet buvo gana gera. Tenkinanti pačių įvairiausių žiūrovų poreikius. 
Geriausi aktoriai: Meryl Streep ("Geležinė ledi") ir
Jean Dujardin ("Artistas")

Geriausias aktorius
 – Jean Dujardin („Artistas“). 
Geriausia aktorė – Meryl Streep („Geležinė ledi“). 

Geriausias antro plano aktorius – Christopheris Plummeris („Pradedantieji“). 
Antro plano aktoriai laimėjo tie, kuriuos nesunkiai atspėjo prognozių mėgėjai. Visą gyvenimą buvęs ryškia kino žvaigžde, Ch. Plummeris pagaliau laimėjo savo pirmą “Oskaro” statulėlę, jau būdamas 82 metų. 

Geriausia antro plano aktorė – Octavia Spencer („Tarnaitė“). 

Geriausias režisierius – Michel Hazanavicius  („Artistas“). 

Geriausias animacinis filmas – „Rango“ (rež. Gore Verbinski). 

Geriausias adaptuotas scenarijus – „Paveldėtojai“ (Alexandr Payne, Nat Faxon, Jim Rash ). 

Geriausias originalus scenarijus – „Vidurnaktis Paryžiuje“ (Woody Allen). 

Geriausi kostiumai – „Artistas“ (kostiumų dailininkas Mark Bridges). 

Geriausias grimas – „Geležinė ledi“ (grimo meistrai Mark Coulier, J. Roy Helland).

Geriausias meninis apipavidalinimas – „Hugo“ (dailininkai statytojai Dante Ferretti ir Francesca Lo Sciavo). 
"Hugo išradimas"


Geriausias filmo montažas – „Mergina su drakono tatuiruote" (montuotojai Kirk Baxter, Angus Wall). 

Geriausias operatorius – „Hugo“ (operatorius Robert Richardson). 

Geriausi vaizdo efektai – „Hugo“ (Robert Legato, Joss Williams, Ben Grossmann, Alex 
Henning). 

Geriausias garso montažas – „Hugo“ (montažo režisieriai Philip Stockton ir Eugene Gearty). 

Geriausi garso efektai – „Hugo“ (Tom Fleischman ir John Midgley). 

Geriausias užsienio kalbos filmas – „Išsiskyrimas“ ( rež. Asghar Farhadi, Iranas). 

Geriausia filmo daina – „Mapetai“ (daina „Man or Muppet“, autorius Bret McKenzie). 


Geriausias filmo garso takelis – „Artistas“ (kompozitorius Ludovic Bource). 

Geriausias dokumentinis filmas – „Nenugalėtas“ (“Undefeated”, rež. Daniel Lindsay, T.J.Martin). 

Geriausias trumpametražis dokumentinis filmas – „Saugant veidus“ („Saving face“ – rež.Daniel Junge). 

Geriausias trumpametražis vaidybinis filmas – „Krantas“ (rež.Terry George). 
Oprah Winfrey apdovanota "Oskaru"
už gyvenimo nuopelnus

Geriausias trumpametražis animacinis filmas – „The Fantastic Flying Books Of Mr 
Morris Lessmore“  (rež.William Joyce, Brandon Oldenburg). 

Garbės „Oskarais“ už gyvenimo nuopelnus šiemet pagerbti: aktorius James Earl Jones, aktorė ir visuomenės veikėja Oprah Winfrey bei grimo meistras Dick Smith (“Krikštatėvis”). 

2 komentarai:

  1. artistas labai geras filmas ir vertas visu oskaru, kuriuos gavo. Hugo nemaciau, bet butinai paziuresiu, nes jei gavo 5 oskarus tai turetu but labai geras filmas. Ir siaip labai malonu, kad oskara gavo lietuviu kilmes rezisierius :)

    AtsakytiPanaikinti